Dňa 07.05.2026 a 19.05.2026 sme sa zúčastnili besedy, ktorú viedla pani Katarína Sedláková zo spoločnosti BRANTNER Poprad, ktorá sa zaoberá odpadovým hospodárstvom. Žiaci sa počas prezentácie a aktivít dozvedeli predovšetkým to, ako funguje moderný kolobeh odpadov v praxi – od správneho triedenia v domácnosti až po finálne spracovanie alebo zhodnotenie. Taktiež, čo je to odpad, ako vzniká a prečo je dôležité ho správne triediť. Cieľom bolo priblížiť tému ochrany životného prostredia hravou a zrozumiteľnou formou.Beseda bola vedená zaujímavo, pútavo a primerane potrebám našich žiakov. Pani Sedláková pristupovala k žiakom empaticky, trpezlivo a dokázala vytvoriť príjemnú atmosféru, vďaka čomu si z podujatia odniesli množstvo hodnotných informácií a pozitívnych zážitkov.Keďže sme zapojení do programu Zelená škola, téma odpadov bola pre nás prínosná a veľmi obohacujúca. Veríme, že získané poznatky naši žiaci využijú aj v každodennom živote a prispejú k zodpovednejšiemu prístupu k životnému prostrediu.
Mgr. Sylvia Džadoňová, koordinátor Zelenej školy