Deti v MŠ poznávali ihličnaté stromy priamo v prírode. Hľadali sme koreň, kmeň, korunu, konáre a šišky. Všetko sme hravo na strome našli a do hlavičky sme si to zapísali.
Štíhly kmeň aj s korunou a korene pod zemou.
Ak chceš prsty boľavé, chyť si vetvy pichľavé.
Na konároch ako ježko, ihlice má v radoch, v zväzkoch.
Šišky rastú pekne spolu, jedli nahor, smreku dolu.
Celý rok je zelený, cez zimu i v jeseni.
Len smrekovec opadavý, ihlíc sa na zimu zbaví.
Mgr. M. Pripoňová, Mgr. A. Štefaňáková, 1.MŠ