• Novinky

            • SPOLOČNE PRE ČISTEJŠIU ZEM

            • Deň Zeme vznikol ako reakcia na rozsiahle poškodzovanie životného prostredia. Je potrebné si uvedomiť, že zemské zdroje nie sú nevyčerpateľné, preto sa treba venovať otázkam ochrany životného prostredia a prostredníctvom spoločného celosvetového úsilia chrániť jeho poklady pre budúce generácie ľudí a ostatných tvorov žijúcich na Zemi. Žiaci Praktickej školy prispeli k ochrane životného prostredia svojou účasťou na zbieraní odpadkov v povodí rieky Poprad.

              Mgr. Ľudmila Kováčová

            • POPOLUDNIA, KTORÉ MAJÚ ZMYSEL

            • Žiaci našej školy majú možnosť tráviť svoj voľný čas aj popoludní zmysluplne a tvorivo v rámci tvorivých dielní s názvom „Tvoriť sa dá zo všetkého“. Tieto aktivity sú zamerané na rozvoj praktických zručností, tvorivosti, spolupráce a samostatnosti v príjemnej a podnetnej atmosfére. Súčasťou našich dielní je aj príprava jednoduchého obeda, pretože dobre vieme, že keď sú žiaci najedení, majú viac energie, chuti a sústredenia na ďalšie aktivity. Počas tejto činnosti si zároveň osvojujú základné pracovné postupy pri príprave jedál, učia sa bezpečne manipulovať s kuchynským náradím a upevňujú si hygienické návyky. Dôraz kladieme aj na rozvoj samostatnosti a sebaobslužných činností, ktoré sú dôležité pre každodenný život. V rámci dielní sa venujeme aj rôznym výtvarným a tvorivým aktivitám, kde žiaci pracujú s rôznymi materiálmi a technikami – nielen maľbou na plátno akrylovými farbami, ale aj kresbou, lepením či kombinovanými technikami. Žiaci tak majú priestor experimentovať, rozvíjať svoju fantáziu a vyjadriť vlastné nápady. Dôležitou súčasťou dielní je aj spolupráca a komunikácia medzi žiakmi, ktorí si navzájom pomáhajú, učia sa rešpektovať jeden druhého a inšpirujú sa. Tvorivé dielne prinášajú žiakom nielen nové vedomosti a zručnosti, ale aj radosť z tvorby, pocit úspechu a príležitosť tráviť čas v kolektíve rovesníkov zmysluplným a aktívnym spôsobom.

              Mgr. Martina Bachledová

            • OBLOHA POROZUMENIA

            • Pri príležitosti Svetového dňa povedomia o autizme sme si v triede vytvorili vlastnú oblohu plnú obláčikov. Každý žiak si svoj obláčik vyzdobil podľa vlastnej fantázie. Vznikol tak jedinečný obraz, ktorý ukazuje, že aj keď sme každý iný, spolu tvoríme krásny a pestrý celok. Každý z nás má svoje miesto. Každý z nás je dôležitý - #autizmus #inkluzia #spolupatricnost

              Trieda 1.E, Mgr. Alena Horníková, Anna Dindová

               

            • DEŇ AKCEPTÁCIE AUTIZMU

            • V triede 1.A, ktorú navštevujú žiaci s autizmom, sme si tento týždeň pripomenuli Deň akceptácie autizmu. 2.apríl nám pripomína, že je potrebné neustále zlepšovať podmienky pre život ľudí s autizmom, aby mohli viesť plnohodnotný, dôstojný a zmysluplný život. Zároveň je to príležitosť prejaviť úctu nielen im, ale aj ich rodinám a blízkym. Na znak podpory sme sa všetci v triede obliekli do modrej farby, ktorá symbolizuje komunikáciu, dôveru a pokoj. Aj týmto jednoduchým gestom sme vyjadrili, že ľudia s autizmom sú plnohodnotnou súčasťou našej spoločnosti a zaslúžia si rešpekt, prijatie, podporu a akceptáciu. Aj vy sa môžete zapojiť – stačí si 2. apríla obliecť niečo modré. Po celom svete sa v tento deň významné budovy a stavby rozsvietia na modro, aby upozornili na dôležitosť porozumenia, podpory a akceptácie. Ľudia často nerozumejú ľuďom s autizmom a rovnako aj oni môžu mať problém porozumieť svetu okolo seba. Skúsme preto nebyť ľahostajní a viac vnímať, čo sa deje okolo nás. 

              Mgr. Anna Štefaňáková

            • "Z TRIEDNEJ KNIHY KU DETSKEJ KNIŽKE - ĎAKUJEME, PANI UČITEĽKA"

            • Uplynulý piatok sme si so žiakmi 4. A triedy spríjemnili deň varením chutného sladkého pudingu. Žiakom sa táto aktivita veľmi páčila a sladká dobrota, ktorú si sami pripravili, im aj veľmi chutila. Pani učiteľka Helenka odchádza za príjemnými povinnosťami a na pamiatku jej žiaci venovali spomienkový plagát s ich fotografiami. Pani učiteľke Helenke želáme veľa zdravia. 

              Žiaci IV. A, Mgr. Helenka Jendrálová, Ing. Katarína Uhlárová

            • KOLOBEH VODY

            • Slniečko teplé na rieku svieti, malá kvapka do neba letí.
              Zmení sa na paru, tichučko stúpa, v bielom obláčku rada sa kúpa.

              Keď sa ich v mraku nazbiera veľa, obloha celá sčernela striedma.
              Potom sa spustí veselý dážď, voda si oblečie strieborný plášť.

              Stečie do potoka, do rieky späť, napojí lúku aj voňavý kvet.
              Znova a znova, stále ten kruh, voda je náš najväčší druh!

              Oslava Dňa vody v nemocničnom prostredí musí byť prispôsobená obmedzenému pohybu a bezpečnosti, no stále môže byť čarovná.

              Mgr. Sylvia Džadoňová, Mgr. Mária Beňová a žiaci detského oddelenia 


               

            • ĎAKUJEME, MILÍ UČITELIA!

            • Pri príležitosti Dňa učiteľov sme Vám so žiakmi chceli úprimne poďakovať za vašu prácu, trpezlivosť a láskavý prístup. Ďakujeme, že nám pomáhate rásť. 

              žiaci 1. B triedy, Mgr. Kasenčáková H., Mgr. Bachledová J.

            • ROZPRÁVKOVÁ JAR V MŠ

            • Mesiac MAREC bol pre nás plný fantázie, farieb a nových zážitkov. Deti sa na začiatku mesiaca venovali témam rozprávok. S príchodom jari spoznávali prvé jarné kvety a pozorovali, ako sa príroda prebúdza. V druhej polovici mesiaca sa deti zoznámili s veľkonočnými tradíciami a zvykmi - vyrábali veľkonočné ozdoby. 

              Kolektív MŠ 

            • DEŇ VZÁCNEJ KVAPALINY

            • Pri príležitosti Svetového dňa vody sme si so žiakmi pripravili zaujímavé aktivity, vďaka ktorým sme si uvedomili, aká je voda pre náš život dôležitá. Spoločne sme si vytvorili vlastný „dážď“, pri ktorom žiaci s nadšením pozorovali, ako voda padá z oblakov.

              Následne sme sa pustili do čistenia našej „rieky“, kde si žiaci vyskúšali, aké dôležité je chrániť prírodu a udržiavať vodu čistú. Veľkú radosť im priniesla aj aktivita chytania rybičiek vo vode, pri ktorej si precvičili svoju šikovnosť a pozornosť.

              Rozprávali sme sa aj o tom, na čo všetko vodu potrebujeme. Spoločne sme si vysvetlili aj kolobeh vody v prírode, aby žiaci lepšie pochopili, ako voda neustále putuje a vracia sa späť k nám.

              Na záver sme si vyrobili usmievavé kvapky vody, ktoré nám priniesli veľkú radosť a budú nám pripomínať, aké dôležité je vodu chrániť.💧

              Mgr. Anna Štefaňáková, Kristína Šebestová, trieda 1.A

            • VEĽKONOČNÉ TVORENIE

            • Maľované vajíčko, 

              pekný úsmev na líčko,

              k tomu zdravia moc,

              krásnu Veľkú noc. 

              žiaci 1.B, Mgr. Kasenčáková H., Mgr. Bachledová J.

            • SVETOVÝ DEŇ VODY

            • Pri príležitosti Svetového dňa vody sa na našej škole uskutočnila zaujímavá a poučná akcia zameraná na význam vody v našom každodennom živote a potrebu jej ochrany. Žiaci sa najskôr zapojili do krátkej prezentácie, počas ktorej sa dozvedeli množstvo zaujímavých informácií o kolobehu vody v prírode, jej využití a aj o tom, prečo je dôležité s vodou šetriť. Následne si svoje poznatky prakticky overili prostredníctvom jednoduchých pokusov s vodou, ktoré im priblížili jej vlastnosti. Zároveň sa hravou formou oboznámili s jednotlivými skupenstvami vody a ich premenami. Aktivita podporila ich zvedavosť, pozorovacie schopnosti aj tímovú spoluprácu. Na záver žiaci spoločne vytvorili plagát. Výsledkom bola nielen pekná spoločná práca, ale aj upevnenie získaných vedomostí. Celá aktivita bola pre žiakov prínosná, zaujímavá a zároveň zábavná, pričom im pomohla uvedomiť si, aká je voda pre život nenahraditeľná.

              Mgr. Kerpčárová

            • 21.MAREC "DRŽÍME SPOLU"

            • Medzinárodný deň boja proti rasovej diskriminácii - tento deň je pre nás pripomienkou, že naša škola je miestom pre každého – bez ohľadu na farbu pleti, pôvod či kultúru. Veríme, že rozmanitosť nás obohacuje a vzájomný rešpekt je základom nášho priateľstva. Povedzme spoločne NIE rasizmu a predsudkom! Prečo je to dôležité pre nás? Škola nie je len o vedomostiach, ale aj o hodnotách. V tento deň sa zamýšľame nad tým, ako môžeme svojím správaním prispieť k tolerancii.

              • Rešpektujme rozdiely: Každý z nás je jedinečný a to je naša sila.
              • Odmietnime predsudky: Nesúďme iných podľa vzhľadu alebo pôvodu.
              • Pomáhajme si: Postavme sa za tých, s ktorými sa zaobchádza nespravodlivo.

              Mgr. Kasenčáková H. – školský koordinátor vo výchove a vzdelávaní

            • NAŠA ŠKOLA ČÍTA!

            • Opäť sa zapájame do 17. ročníka celoslovenského detského čitateľského maratónu „Čítajme si…“, ktorý organizuje Linka detskej istoty. Cieľom maratónu je podporiť radosť z čítania, rozvoj čitateľských zručností a zdieľanie príbehov medzi deťmi. Tešíme sa, že naši žiaci budú mať príležitosť spoločne prežiť týždeň plný kníh, príbehov a zábavy.

              Mgr. M.Baranová

            • DEŇ V DIVADLE: FANTÁZIA, ROZPRÁVKA A PEVNÉ PRIATEĽSTVO

            • So staršími žiakmi sme navštívili divadelné predstavenie Mimi a Líza v Spišskej Novej Vsi. Už samotný príchod do historickej budovy divadla bol zážitkom – elegantné interiéry, starobylé detaily a neopakovateľná atmosféra javiska žiakom umožnili cítiť sa ako súčasť rozprávky. Každý kút divadla bol svedkom minulých predstavení, čo umocnilo čaro kultúrneho zážitku. Predstavenie žiakov vtiahlo do čarovného príbehu o priateľstve, odvahe a sile fantázie, bolo plné humoru, kreatívnych scén a krásnych myšlienok o tolerancii, porozumení a prijatí odlišností. Žiaci si z neho odniesli umelecký zážitok a dôležité posolstvo o tom, aké vzácne je skutočné priateľstvo. Po kultúrnom zážitku si žiaci spoločne vychutnali krátku prehliadku mesta, počas ktorej mali možnosť spoznať jeho atmosféru, historické zákutia a zaujímavosti. Veríme, že podobné podujatia budú žiakov obohacovať a rozvíjať ich vzťah ku kultúre, umeniu aj poznávaniu nových miest.

              Mgr. Baranová, Ing. Uhlárová, žiaci VII.A

            • MAREC BEZ PLASTOV

            • Naša škola sa zapojila do kampane "Marec bez plastov", ktorej cieľom je zvýšiť povedomie o ochrane životného prostredia a znížiť množstvo plastového odpadu. Počas kampane sa žiaci zapájali do rôznych online aktivít zameraných na tému plastov a ich vplyvu na prírodu. Súčasťou aktivít bolo aj praktické triedenie plastového odpadu, pri ktorom si žiaci mohli vyskúšať, ako správne separovať plasty a prečo je recyklácia dôležitá. Veríme, že získané vedomosti budú žiaci využívať aj v každodennom živote a prispejú tak k ochrane našej planéty.

              Mgr. Kerpčárová

            • "TOUR" PO MESTSKEJ KNIŽNICI

            • Viete ako fungujú mestské knižnice? My už áno - absolvovali sme malú "tour" v kežmarskej knižnici. Po príchode nás privítala pani pracovníčka, ktorá nám priblížila fungovania knižnice a služieb pre čitateľov. Počas návštevy nás previedla všetkými miestnosťami knižnice. Dozvedeli sme sa, ako je knižnica rozdelená, kde sa nachádzajú oddelenia pre deti, mládež aj dospelých a akým spôsobom sú knihy usporiadané. Zaujímavé bolo aj oboznámenie sa s tým, ako sa do knižnice prihlásiť, aké sú podmienky členstva a ako prebieha výpožička  kníh. Okrem kníh sme mali možnosť prezrieť si aj vystavené obrazy od pani Peštovej, ktoré skrášľovali priestory knižnice a dodávali návšteve príjemnú umeleckú atmosféru. Návšteva knižnice bola pre nás poučná, príjemná a motivovala nás k tomu, aby sme ju navštevovali častejšie a objavovali nové zaujímavé knihy.

              žiaci VII.A

            • MDŽ

            • Mamka moja, mamka zlatá, 

              kto tú Tvoju prácu zráta? 

              Šiješ, perieš, varíš nám, 

              srdiečko Ti z lásky dám.  

              žiaci 1.B triedy, Mgr. H. Kasenčáková, Mgr. J. Bachledová 

            • NÁVŠTEVA KNIŽNICE - SVET PRÍBEHOV A FANTÁZIE

            • Žiaci navštívili miestnu knižnicu, kde mali možnosť nahliadnuť do sveta kníh, príbehov a zaujímavých informácií. Pani knihovníčka ich privítala a porozprávala im o tom, aké poklady sa v knižnici ukrývajú. Počas návštevy si žiaci prezreli rôzne knihy – od rozprávok až po náučnú literatúru. Pani knihovníčka im prečítala zaujímavú rozprávku a následne sa o nej spolu so žiakmi porozprávali. Žiaci vyjadrovali svoje názory, rozprávali o tom, čo sa im v príbehu páčilo a čo si z rozprávky zapamätali. Návšteva knižnice bola pre žiakov príjemným a poučným zážitkom, ktorý im priblížil čarovný svet kníh a ukázal, že čítanie môže byť krásnym dobrodružstvom. 

              3.A – Mgr. Klaudia Pitoňáková, 6.A – Mgr. Sylvia Džadoňová, Bc. Mária Denčáková 

      • Novinky

        • JÚNOVÉ DNI PLNÉ RADOSTI
        • PRIJÍMACIE KONANIE
        • ROZUMČEK
        • OZNAM
        • ŠTUDENTSKÉ REMESLO V KEŽMARKU
        • VÝLET DO KAŠTIEĽA STRÁŽKY
        • MALÍ KUCHÁRI V AKCII
        • ÚČELOVÉ CVIČENIE A DIDAKTICKÉ HRY
        • O Z N A M
        • VÝSLEDKY PRIJÍMACIEHO KONANIA
        • ZA DIVADLOM NA KEŽMARSKÝ HRAD
        • ZÁBAVA A DOBRODRUŽSTVO
        • VIAZANÉ SNY
        • ZÁBAVNÉ POPOLUDNIE V ŠKD
        • VESELÝ DEŇ DETÍ
        • MÁJ V MŠ
        • S VĎAKOU NAŠIM MAMÁM - XVI. ročník
        • DEŇ PLNÝ OBJATÍ
        • BESEDA - ŠIKANA A KYBERŠIKANA
        • BZUČÍME SPOLU
    • Kontakty

      • Spojená škola, Kostolné námestie 28, Kežmarok
      • +421 52 452 3690 / riaditeľ školy
        +421 52 452 2146 / ekonomický úsek
      • Kostolné námestie 28, 060 01 Kežmarok
        Slovakia
      • 52827704
      • 2121149943
    • Prihlásenie