V piatok 14.06.2024 sa žiaci prvého stupňa Spojenej školy zúčastnili Didaktických hier. Cieľom aktivít bolo osvojiť si základy bezpečnosti pri zaobchádzaní s elektrickým a plynovým zariadením, pri práci so zápalkami, zapaľovačmi a horľavinami. V oblasti Bezpečnosť cestnej premávky sa žiaci oboznámili s vybranými dopravnými značkami. Počas vychádzky vyhľadali dopravné značky pre chodcov, priechod pre chodcov a naučili sa, ako prechádzať cez cestu „po zebre.“ V oblasti Ochrany a prvej pomoci sa dozvedeli, ako postupovať pri zistení kliešťa, uštipnutí zmijou, osou i včelou a prečo nesmieme vysávať jed z rany ústami. Na chvíľu sa stali našimi malými pacientmi s obviazanými rukami, nohami a hlavami. Aktivity ukončili žiaci behom v mestskom parku. Do školy sa vrátili všetci opäť zdraví.
Mgr. Mária Veselovská