Dňa 14.02.2017 našu školu navštívila pani Abtová s hudobnou rozprávkou. Na úvod žiaci II.A,II.B, V.A a VIII.A spoločne vytvorili orchester pomocou Orffovho inštrumentária. Počas rozprávky sa zoznámili aj s novými druhmi hudobných nástrojov a ich zvukmi. Pomocou troch úloh:
1. Hľadanie hracej skrinky v podobe gitary podľa zvuku;
2. Ide pieseň dokola - výber podľa kartičiek - spev detí s hudobným doprovodom;
3. Sólo - hra na klavír - Samuela Jankuru;
žiaci vyslobodili zakliatu princeznú. V závere zahral Samuel, ktorý navštevuje ĽŠU - hud. odbor klavír pod vedením pani učiteľky Abtovej niekoľko skladieb na varhanoch. Deťom sa toto netradičné dopoludnie veľmi páčilo.
Mgr. Alena Horníková